Cięcie blachy – cięcie laserem

Cięcie blach to podstawowa obróbka, umożliwiająca proces pozyskania niezbędnych, w każdej dziedzinie przemysłu, elementów. W związku z rosnącymi oczekiwaniami firm, dla których precyzyjnie wykonane cięcie, umożliwia powtarzalności serii, wielu producentów wyposażyło swoje parki technologiczne w nowoczesne maszyny, wykonujące cięcie laserem.


Usługę cięcia blachy laserem wykonujemy na arkuszach blach o wymiarach 1500x3000mm oraz następujących grubościach:


Cięcie laserem blach wykorzystuje się do otrzymania 100% powtarzalnych detali. Cięcie laserowe eliminuje potrzebę zastosowania dodatkowej usługi obróbki wiórowej/ ślusarskiej. Dzięki cięciu laserem klient zyskuje oszczędność czasu, gwarancję jakości na najwyższym poziomie oraz gwarancję zgodności parametrów detali.


Usługę cięcia blach, cięcie laserem wykonujemy za pomocą kilku maszyn. Metod obróbki stali, blachy oraz innych materiałów jest wiele – dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, który gwarantuje 100% powtarzalność kształtów i dokładność cięcia rzędu +/- 0,10 mm. Proces laserowego ciecia blachy zależy od oczekiwanego rezultatu.


Profesjonalne oprogramowanie, kompatybilne z formatami CAD umożliwia maksymalne wykorzystanie materiału oraz możliwość wycinania dowolnych kształtów, również seryjnie. Doskonała jakość cięcia laserem sprawia, że materiał nie wymaga dodatkowej obróbki i daje możliwość maksymalnego wykorzystania materiału podczas cięcia blachy.


Usługę cięcia blachy laserem wykonujemy na arkuszach blach o wymiarach 1500x3000mm oraz następujących grubościach:


  • stal konstrukcyjna – max 25mm
  • stal nierdzewna – max 20mm
  • aluminium – max 15mm
  • miedź oraz mosiądz – max 10mm
  • mosiądz – 10 mm

Nasz park maszynowy jest mocno rozbudowany – metoda CNC pozwala na precyzyjne, o najwyższym poziomie powtarzalności zlecenia. Umożliwia to nieustanny proces powtarzalności i jakości usług. Idealnie dopasowana metoda cięcia blach – w tym aluminium oraz innych metali czy materiałów pozwala na zlecenia seryjne. Jakość realizacji zamówień cięcia blach oraz pozostałych usług jest na najwyższym poziomie.


Warto również zwrócić uwagę na fakt owego procesu obróbki CNC, bowiem cięcie blach realizowane w oparciu o wycinarki laserowe CNC jest usługą bezdotykową – narzędzie i materiał nie stykają się ze sobą podczas obróbki. Wybór tego typu usługi cięcia blach wyklucza potrzebę wprowadzania kompensacji z uwagi na zużycie narzędzi, jak ma to miejsce w przypadku obróbki konwencjonalnej. Co również istotne, cięcie laserowe blach, nadzorowane jest przez system komputerów kontrolujący, w czasie rzeczywistym, wszystkie parametry procesu obróbki. Z uwagi na możliwości obróbki CNC każdy proces cięcie laserem jest powtarzany oraz każdorazowo gwarantuje idealną precyzje obróbki. Maszyny do cięcia laserowego umożliwiają obróbkę różnych materiałów wśród których możemy znaleźć: stal, aluminium, miedz, mosiądz, brąz, tytan, blachy cynowane, cynkowe oraz ocynkowane.


Nasz firma, korzystając z maszyn wiodących producentów, gwarantuje najwyższy poziom usług w oparciu o stale unowocześniany park maszynowy oraz doświadczoną kadrę specjalistów, począwszy od obsługi klienta, poprzez dział technologiczny, do wyszkolonych, doświadczonych operatorów maszyn.


Chcesz wycenić usługę - skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CIĘCIE LASEREM

Ciecie rur i profili odbywa się za pomocą zautomatyzowanego systemu załadowczego, który z łatwością obsługuje rury i profile do 6-ciu metrów długości. Z uwagi na skrętną głowicę tnącą, możemy wykonywać, oprócz cięcia na wskroś, wycinanie otworów oraz dowolnych kształtów przelotowo lub nie. Wycinanie może odbywać się wzdłuż zadanych linii oraz krzywych przy jednoczesnym wykonaniu faz i ścięć do maksymalnie 45 stopni. Głowica 3D

– umożliwiająca wycinanie dowolnych kształtów oraz fazowanie krawędzi.

Oprogramowanie maszyny, które posiadamy, pozwala optymalnie rozmieścić elementy na obrabianej rurze (profilu), co umożliwia zawsze najlepsze wykorzystanie obrabianego materiału.

 Poniżej możliwości cięcia rur:

  • przekrojach okrągłych, od 12 do 220 mm,
  • przekrojach kwadratowych, od 12 do 200 mm,
  • przekrojach prostokątnych i owalnych zawartych w okręgu o średnicy 280 mm.

 Poniżej możliwości cięcia profili otwartych:

  • płaskich: od 40 x 5 do 200 x 12 mm,
  • L, C, U-kształtnych: od 30 x 20 do 200 x 200 mm.

Nasz park maszynowy jest mocno rozbudowany, w związku z czym wykonujemy również zlecania seryjne.

Chcesz wycenić usługę – skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego

Formularz zgłoszeniowy