CIĘCIE BLACHY WODĄ - WATERJET

Cięcie strumieniem wody, to alternatywny sposób na pozyskanie najwyższej jakości elementów z materiałów, które z uwagi na swoje właściwości nie mogą być poddanie cięciu laserowemu to znaczy obrabiane na bardziej popularnych wycinarkach laserowych.


Proces cięcia stali strumieniem wody, w przeciwieństwie do technologii cięcia laserem, nie używa wysokiej temperatury w procesie samego cięcia. Cięcie blachy wodą – Waterjet - pozostawia bez naruszeń strukturę krystaliczną metalu oraz wykonywana obróbka niweluje możliwość powstawania naprężeń termicznych materiału. Co również istotne, podczas cięcia wodą, maszyną Waterjet, krawędzie wycinanych detali nie są utwardzane.


Cięcie blachy wodą za pomocą maszyny Waterjest, to cięcie blachy za pomocą strumienia wody. Sam waterjet, to maszyna CNC wykorzystująca zjawisko cięcia wodą, która realizując proces cięcia, wykorzystuje strumień wody z dodatkiem ścierniwa. Zastosowanie zespołu pomp oraz specjalnej dyszy, umożliwia osiągnięcie przez strumień wody wysokiego ciśnienia, odpowiedniego i dostosowanego do realizacji obróbki różnych klas materiałów w tym również kamienia. Waterjet jest najczęściej używany do zleceń, w których cięcie blachy wodą jest jedynym akceptowalnym procesem. Ta maszyna CNC – Waterjet – ma podobne możliwości jak laser, lecz jej zastosowanie poszerzone jest o usługi, w których technologia wyklucza działanie wysokich temperatur na wykonywanym przedmiocie, co w przypadku cięcia blach lub innych materiałów, ma zasadnicze znaczenie. Zalety Waterjeta w tym przypadku naocznie wychodzą na prowadzenie.


Cięcie materiałów strumieniem wody ma również zastosowanie w przypadku potrzeby obróbki materiałów nieżelaznych. Cięcie wodą o odpowiednim ciśnieniu umożliwia wykonanie dowolnych kształtów, wykorzystując materiał o dowolnej grubości jak np. stal, aluminium, kamień, ceramika, szkło, guma, tworzywa sztuczne, drewno itp.


Jedną z ważnych zalet, maszyny używającej strumienia wody podawanej pod wysokim ciśnieniem, jest również technologia, która umożliwia wybór jakości krawędzi detalu (oferujemy 3 jakości cięcia). Kolejną istotną kwestią dotyczącą cięcia Waterjetem jest również możliwość jednoczesnego wycinania kształtów o dowolnych konturach wewnątrz wycinanego materiału. W związku z czym czas potrzebny do uzyskania wymaganego parametru jakim jest jakość obróbki, zostaje znacznie skrócony.


Maszyny do cięcia wodą są uniwersalne i stanowią doskonałe w użyciu narzędzie do realizacji zleceń produkcyjnych, w których grubość i rodzaj materiału nie stanowią przeszkody w osiągnięciu zakładanych celów. Cięcie wodą pod ciśnieniem sprawdza się w każdych warunkach, niezależnie od materiału. Waterjest został zaprojektowany do cięcia zarówno twardych materiałów takich jak: stal, stal nierdzewna, marmur, aluminium jak również miękkich typu: pianka, guma, skóra czy kompozyty. Niezaprzeczalną zaletą cięcia blachy wodą jest szeroki wachlarz obrabianych grubości, wysoka wydajność, dokładność i powtarzalność.


Poniżej przedstawiamy przykładowe grubości, najczęściej ciętych materiałów:


  • stal konstrukcyjna → do 200 mm
  • stal nierdzewna → do 150 mm
  • aluminium → do 120 mm
  • szkło → do 100 mm
  • PVC → do 150 mm

Zakres roboczy (powierzchnia robocza stołu) WATERJETA - 4000x2000 mm


Nasz park maszynowy jest mocno rozbudowany, w związku z czym wykonujemy również zlecania seryjne.


Chcesz wycenić usługę - skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CIĘCIE BLACHY WODĄ – WATERJET

Cięcie blachy wodą za pomocą maszyny Waterjest, to cięcie blachy za pomocą strumienia wody. Waterjest został zaprojektowany do cięcia zarówno twardych materiałów takich jak: stal, stal nierdzewna, marmur, aluminium jak również miękkich typu: pianka, guma, skóra czy kompozyty.

Niezaprzeczalną zaletą cięcia blachy wodą jest szeroki wachlarz obrabianych grubości, wysoka wydajność, dokładność i powtarzalność.

Cięcie wodą z powodzeniem może zastąpić cięcie laserem lub plazmą, zapewniając precyzję działania.

Poniżej przedstawiamy przykładowe grubości, najczęściej ciętych materiałów:

  • stal konstrukcyjna → do 200 mm
  • stal nierdzewna → do 150 mm
  • aluminium → do 120 mm
  • szkło → do 100 mm
  • PVC → do 150 mm

Zakres roboczy (powierzchnia robocza stołu) WATERJETA – 4000×2000 mm

Nasz park maszynowy jest mocno rozbudowany, w związku z czym wykonujemy również zlecania seryjne.

Chcesz wycenić usługę – skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego

Formularz zgłoszeniowy